- Titulinis
- Naudinga
Kiek reikia plytelių klijų?
Jei artimoje ateityje planuojate vonios, virtuvės ar kitos namų erdvės atnaujinimą bei naujų plytelių klijavimą, greičiausiai jau žinote, jog šiam darbui svarbu įsigyti ne tik gražiausias plyteles, bet ir joms tinkamiausius klijus. Būtent teisingai išsirinkti plytelių klijai yra vienas iš faktorių, lemiančių akį džiuginantį rezultatą. Jei susidomėjote, kaip tik šiame straipsnyje aptarsime, kaip pasirinkti plytelių klijus, kiek jų reikia bei kaip turėtų vykti pats plytelių klijavimas.
Plytelių klijų svarba
Klijai yra neatsiejamas plytelių montavimo elementas, kuris užtikrina, kad plytelės tarnautų kaip įmanoma ilgiau ir išliktų tvirtai pritvirtintos prie paviršiaus. Tai, kokius klijus reikėtų rinktis, priklauso nuo to, ar plytelės bus naudojamos laukui ar vidui, kokioje namų vietoje jas planuojate klijuoti, koks plytelių dydis bei kita. Tarkime, elastingi klijai idealiai tinka tuo atveju, kai plytelės yra pasitelkiamos šildomoms grindims kloti. Taip yra dėl to, nes šildomos grindys pasižymi temperatūriniu plėtimusi. Būtent elastiniai klijai yra karščiui atsparūs ir išlaiko puikų sukibimą, todėl galėsite būti ramūs, jog plytelės neatšoks nuo paviršiaus. Taip pat lauko apdailos darbams turėtų būti pasirenkami specialiai tam pritaikyti klijai, kurie būtų atsparūs įvairioms oro sąlygoms.
Kiek reikia plytelių klijų?
Klijų kiekį lemia įvairūs faktoriai, įskaitant plytelių dydį ir tipą, dengiamo paviršiaus plotą. Natūralu, jog didesnėms plytelėms reikia storesnio klijų sluoksnio, o mažesnėms – mažesnio. Visa tai lemia tai, jog didesnių išmatavimų plytelės yra sunkesnės bei jas išlaikyti yra sudėtingiau. Negana to, svarbi paviršiaus tekstūra. Jei plytelės klijuojamos ant gipso kartono plokštės ar senų plytelių, kurių paviršius yra gana lygus, papildomai reikėtų naudoti ir gruntą, kuris pagerintų klijų bei paviršiaus sukibimą.
Visgi, norėdami nustatyti, kiek klijų jums reikia, pradėkite nuo ploto, kuriame klijuosite plyteles, apskaičiavimo. Pasirinktų klijų etiketėje dažniausiai galite rasti informaciją, kiek kvadratinių metrų galima padengti šia medžiaga. Žinoma, nepamirškite įvertinti savo situacijos, kadangi, kaip minėjome, didesnių plytelių atveju gali prireikti ir storesnio klijų sluoksnio. Dėl šios priežasties, skaičiuojant, visuomet rekomenduojama įtraukti nedidelį rezervą, ypač jei plytelės klijuojamos pirmą kartą.
Kokybiški klijai – raktas į sėkmę
Rinkdamiesi, kurie plytelių klijai būtų geriausi jums, pirmenybę teikite gerai žinomiems ir aukšta kokybe garsėjantiems prekiniams ženklams bei jų gaminamai produkcijai. Tiesa, nors šių klijų kaina neretai yra kiek aukštesnė nei pačių pigiausių variantų, kuriuos galima rasti rinkoje, tačiau siūlome investuoti į kokybiškus klijus, kurie užtikrintų ilgaamžiškesnę apdailą. Įsigiję patikimą produktą, išvengsite brangiai kainuojančio remonto ateityje.
Klijų pertekliaus šalinimas
Dirbant, neretai sunku išvengti klijų pertekliaus prasiskverbimo tarp plytelių bei jų ištepimo. Jei taip atsitiko ir jums, nedelsdami nuvalykite klijus drėgna kempinėle ar šluoste, kol jie nesukietėjo. Jei klijai jau išdžiūvo, jums pasitarnaus plytelių klijų valiklis, kurio pagalba lengvai pašalinsite likučius, nepažeisdami plytelių. Žinoma, visuomet rekomenduojama laikytis gamintojo nurodymų, siekiant išvengti nesėkmių šalinant klijus.
Taigi, kaip jau supratote, tai, kiek reikės plytelių klijų – labai individualu ir priklauso nuo konkrečios situacijos: plytelių tipo bei dydžio, vietos, kur jas planuojate klijuoti, bei papildomų veiksnių. Kaip bebūtų, jei nesate užtikrinti, visuomet galite pasitarti su profesionalais, kurie padės priimti geriausią sprendimą jūsų atveju. Įsitikinkite tuo patys ir užsukite į Vokiška Keramika saloną, įsikūrusį adresu – Savanorių pr. 67, Vilnius.