- Titulinis
- Naudinga
Kaip valyti plyteles po remonto?
Namo ar buto valymas po remonto – labai svarbus aspektas, kadangi tokiu būdu yra užtikrinamas maksimalus komfortas, švara bei būstas yra paruošiamas gyvenimui. Kaip bebūtų, ne paslaptis, jog ypatingai daug dulkių bei kitų nešvarumų susikaupia ten, kur buvo klijuojamos plytelės, todėl šioms zonoms reikėtų skirti dar didesnį dėmesį. Jei susidomėjote, kaip tik šiame straipsnyje ir aptarsime, koks turėtų būti teisingas plytelių valymas po remonto bei kokios plytelių valymo priemonės turėtų būti naudojamos.
Pašalinkite susikaupusias dulkes bei šiukšles
Po plytelių klijavimo pirmasis žingsnis, kurį rekomenduojama atlikti – pašalinti nuo jų susikaupusias dulkes bei šiukšles. Tai – būtina, kadangi statybinės dulkės gali giliai nusėsti į skiedinio linijas bei ant plytelių paviršių. Tam galite naudoti mikropluošto šluostę arba siurblį, kuris efektyviai surinks tiek dulkes, tiek smulkesnes šiukšles.
Nuvalykite plyteles šiltu vandeniu
Pašalinę didžiąją dalį dulkių bei šiukšlių, pereikite prie plytelių valymo, naudojant šiltą vandenį. Toks plytelių plovimas leidžia pašalinti paviršinius nešvarumus bei paruošia plyteles gilesniam valymui. Visgi, šiam tikslui nenaudokite per didelio kiekio vandens, kadangi jis gali prasiskverbti į skiedinio linijas, kas ilgainiui gali sukelti papildomų problemų. Kur kas geriau, jei valymui pasirinksite pačią paprasčiausią vandeniu sudrėkintą šluostę.
Įsisenėjusių dėmių šalinimas
Gaila, tačiau vandeniu sudrėkinta šluostė vargu, ar bus ta priemonė, kuri padės pašalinti įsisenėjusias dėmes, tarkime, klijų, dažų ar skiedinio likučius. Joms valyti geriausiai tiks specialus plytelių valiklis, kurio pagalba nesunkiai atsikratysite postatybinių dėmių, nepažeisdami pačių plytelių paviršiaus. Viskas, ką reikia padaryti – užtepti priemonę ant vietų, kur yra matomos dėmės, ir palikti ją veikti gamintojo rekomenduojamą laiką. Praėjus jam, likusį valiklį švelniai nuvalykite minkštu šepečiu ar neabrazyvine kempinėle. Dar vienas veiksmingas būdas – plytelių valymas actu. Acto ir šilto vandens tirpalas gali būti ideali priemonė, norint išvalyti sunkiai išvalomas dėmes. Visgi, pirmiausia jį išbandykite nedideliame plote, kad įsitikintumėte, jog jis nepažeis plytelių paviršiaus.
Giluminis plytelių siūlių valymas
Po remonto plytelių siūlės gali būti ypač nešvarios, kadangi įprastai būtent jose užsilaiko statybinės dulkės bei smulkios šiukšlės. Būtent dėl to plytelių tarpų valymas yra neatsiejama dalis, norint pasirūpinti nepriekaištinga vonios, virtuvės ar kitos patalpos grindų bei sienų švara. Norėdami efektyviai išvalyti siūles, naudokite specialiai tam pritaikyta valiklį arba vandens ir geriamosios sodos mišinį. Pasirinktą priemonę užtepkite senu dantų šepetėliu bei švelniai nušveiskite. Jei plytelių siūlės – itin nešvarios, leiskite priemonei keletą minučių nusistovėti. Viską atlikę, plytelių siūles nuvalykite drėgna šluoste ir nusausinkite, kad neliktų dryžių ar valymo priemonės likučių.
Plytelių poliravimas ir apsauga
Kai plytelės ir jų siūlės nuvalytos, laikas jas nupoliruoti. Blizgių plytelių blizgesį atkursite, naudodami specialiai tam skirtą poliravimo priemonę. Jei plytelės matinės arba tekstūrinės, įsitikinkite, jog ant jų neliko valymo priemonių likučių, kadangi būtent jie ilgainiui gali pažeisti pačias plyteles. Taip pat plytelių siūlėms apsaugoti rekomenduojama naudoti hermetiką, kuris apsaugos plyteles nuo dėmių ir nešvarumų kaupimosi, ypatingai tose vietose, kur vyrauja didelė drėgmė.
Tikimės, jog šis straipsnis buvo naudingas ir jog keraminių, akmens masės ar klinkerio plytelių valymas po remonto nebus toks sudėtingas procesas, kaip gali pasirodyti iš pradžių. Nepamirškite atkreipti dėmesį ne tik į šiuos patarimus, bet ir į rekomendacijas, kurias rasite nurodytas pasirinktos valymo priemonės etiketėje. Taigi, nieko nelaukite ir jau dabar imkitės darbo!