Kaip nuvalyti kalkes nuo plytelių?

Kietas vanduo – tai problema, su kuria teko susidurti bene kiekvienam namų šeimininkui. Nors toks vanduo ilgainiui gali sugadinti santechniką ar net tokią buitinę techniką, kaip skalbimo mašiną, reikėtų nepamiršti, jog jis neigiamai veikia ir pačias plyteles bei jų estetiką. Kalkinės dėmės, atsirandančios dėl kieto vandens, neatrodo gražiai, o negana to, jei jos nėra nuvalomos laiku, jas pašalinti tampa be galo sunku. Jei ir jūs atsidūrėte tokioje situacijoje, kaip tik šiame straipsnyje aptarsime, kaip išvalyti kalkes nuo vonios plytelių, kad jos vėl atrodytų kaip naujos. 

Kaip atsiranda kalkių dėmės?

Kalkių dėmės atsiranda dėl kieto vandens  bei jame esančių tirpių kalcio ir magnio hidrokarbonatų, kurie kaitinami skyla į vandenį, anglies dioksidą ir netirpius karbonatus. Tokiu būdu ant plytelių nusėda taip vadinamos kalkės, kurias ilgainiui tampa itin sunku pašalinti. Norint, jog vonios plytelių valymas būtų kuo paprastesnis ir kainuotų kuo mažiau laiko bei pastangų, rekomenduojama nelaukti ir problemą spręsti kaip įmanoma greičiau, kad išsaugotumėte plytelių grožį. 

Baltasis actas – puiki priemonė plytelių valymui

Plytelių valymas actu yra vienas efektyviausių būdų, kaip galima pašalinti įsisenėjusias kalkių dėmes. Pasiruoškite tirpalą, sumaišydami actą ir vandenį lygiomis dalimis. Juo apipurkškite visas plyteles, ant kurių matote kalkių nuosėdas, ir palikite veikti 10 - 15 minučių. Actas puikiai tirpdo kalkių nuosėdas, todėl dėmes tampa kur kas lengviau nuvalyti. Žinoma, tam rekomenduojama naudoti neabrazyvinį šepetėlį ar šluostę, kuris nepažeistų plytelių paviršiaus. Nuvalę plyteles, kruopščiai jas nuplaukite vandeniu ir nusausinkite, kad neliktų valymo priemonės bei vandens dėmių. 

Pasinaudokite specialiu vonios plytelių valikliu 

Jei susiduriate su įsisenėjusiomis dėmėmis, specialus vonios plytelių valiklis gali būti puiki priemonė joms pašalinti. Jis yra sukurtas taip, kad ištirpintų kieto vandens nuosėdas bei būtų švelnus plytelių paviršiui. Žinoma, labai svarbu, jog valiklį naudotumėte pagal gamintojo pateiktas rekomendacijas, ypatingą dėmesį skirdami stipriai pažeistoms vietoms. Tiesa, jei jūsų plytelės yra natūralaus akmens ar akmens masės, rekomenduojama vengti rūgštinių valiklių. Tokiu atveju kur kas geriau tiks neutralaus pH sienų bei grindų plytelių valymo priemonės, kurios apsaugos paviršių bei veiksmingai pašalins kalkes. 

Kaip išvalyti plytelių tarpus?

Ne paslaptis, jog plytelių tarpuose dažnai kaupiasi kalkių nuosėdos ir nešvarumai. Būtent dėl to jiems reikėtų skirti ypatingą dėmesį. Kaip bebūtų, jei nežinote, kuo valyti plytelių tarpus, išbandykite geriamosios sodos ir vandens mišinį. Tokiu būdu yra pagaminama švelniai abrazyvinė pastos konsistencijos priemonė, kuri daro tikrus stebuklus. Tiesiog užtepkite mišinį ant plytelių tarpų ir švelniai pašveiskite dantų šepetėliu. Po valymo kruopščiai nuplaukite plyteles ir jų tarpus, kad pašalintumėte priemonės likučius.

Reguliari vonios plytelių priežiūra

Labai svarbu reguliariai prižiūrėti vonios plyteles, kad galėtumėte išvengti įsisenėjusių dėmių bei sudėtingo jų valymo. Dėl šios priežasties rekomenduojama po kiekvieno naudojimo nuvalyti plytelių paviršių minkšta šluoste, kad ant jo liktų kuo mažiau vandens. Taip pat, galite namuose įsirengti specialų vandens minkštinimo filtrą, kuris padės kovoti su kietu vandeniu ir neigiamu jo poveikiu. 

Taigi, tikimės, jog šis straipsnis buvo naudingas ir jame radote keletą veiksmingų priemonių, kuo valyti vonios plyteles. Nesvarbu, ar valymui pasitelksite baltąjį actą, geriamąją sodą ar specialų plytelių valiklį, galite nė neabejoti – įdėjus šiek tiek pastangų, netrukus pavyks atkurti pradinę plytelių išvaizdą bei jų grožį.

Meniu