Kaip nuimti plyteles nuo sienos?

Plytelės – tai viena populiariausių sienų apdailos bei grindų dangos medžiagų. Jos ne tik gražiai atrodo, bet ir yra patvarios, atsparios drėgmei ir yra lengvai valomos. Būtent dėl šių priežasčių bene kiekvienuose namuose galima rasti kampelį, išklotą plytelėmis. Visgi, jei planuojate vonios kambario, virtuvės, prieškambario ar visų namų atnaujinimą, greičiausiai kyla klausimas – kaip kuo lengviau ir paprasčiau jas būtų galima pašalinti. Kaip tik šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, kaip geriausia nuimti plyteles nuo sienos. 

Pasiruošimas

Prieš imantis plytelių nuėmimo darbų, būtina tinkamai paruošti patalpą ir susirinkti visus tam reikiamus įrankius. Visų pirmiausia, iš patalpos išneškite baldus, dekoracijas ar kitus objektus, esančius arti sienos, nuo kurios ketinate pašalinti plyteles. Grindis uždenkite audeklu ar apsaugine plėvele, kad apsaugotumėte jas nuo krentančių šiukšlių bei įbrėžimų. Įsitikinkite, kad turite apsaugos priemones sau, tarkime, pirštines, apsauginius akinius, respiratorių nuo dulkių ar kita. Taip pat pasiruoškite reikiamus įrankius, tokius kaip, plaktukas, kaltas, statybinis peiliukas ar grandiklis. 

Plytelių paviršiaus įvertinimas

Ne visos plytelės yra klijuojamos vienodai, todėl svarbu įvertinti, kaip plytelės buvo pritvirtintos prie paviršiaus. Patikrinkite, ar po plytelėmis nėra ertmių, kurios reiškia, jog plytelės atsilaisvino ir jas yra lengviau pašalinti. Tai galite padaryti tiesiog stuktelėdami plyteles platuku. Jei garsas duslus, viskas gerai, na, o jei garsas po truputį skardėja, vadinasi, viduje yra ertmė. 

Jei nesate tikri dėl plytelių pagrindo, rekomenduojama pradėti nuo vienos plytelės šalinimo, kad pamatytumėte, kas yra po ja. Išsiaiškinę sienos būklę, galėsite nustatyti geriausią būdą, kaip saugiai nuimti plyteles. 

Plytelių šalinimas

Statybiniu peiliuku arba grandikliu gramdykite skiedinio linijas, esančias aplink plytelę (-es), kurią (-ias) norite pašalinti. Tuomet po plytelės kraštu pakiškite kaltą ir švelniai bakstelėkite jį plaktuku, kad plytelė atsilaisvintų. Jei plytelės ypač tvirtai prisitvirtinusios prie paviršiaus, nebijokite panaudoti daugiau jėgos ar perforatorių. Šalinkite po vieną plytelę, stengdamiesi nepažeisti sienos. Turėkite omenyje, jei plytelės buvo montuojamos ant gipso kartono plokščių, vėliau gali tekti tvarkyti pažeistas sienos dalis.

Klijų likučių šalinimas

Nuėmus plyteles, ant sienos greičiausiai matysite klijų arba skiedinio likučius. Naudodami grandiklį arba kaltą, atsargiai juos pašalinkite. Būkite kantrūs, kadangi skubėdami galite pažeisti sieną. Žinoma, jei klijų niekaip nepavyksta pašalinti, gali prireikti elektrinio šlifuoklio, kurio pagalba paviršius vėl taps lygus ir tinkamas naudoti, jei norėsis jį ateityje apklijuoti plytelėmis arba nudažyti.  

Patarimai, kaip lengviau ir greičiau pašalinti plyteles

Plytelių šalinimas gali būti daug darbo ir laiko reikalaujantis procesas. Visgi, gera žinia, kadangi yra keletas būdų, kaip jį būtų galima paversti efektyvesniu. Vienas jų – dideliems plotams naudokite elektrinį perforatorių, tinkamą plytelių šalinimui. Jei jo nėra jūsų įrankių kolekcijoje, turėkite omenyje, jog vieną tokių įrankių galima nesunkiai išsinuomoti. Taip pat dirbkite metodiškai, mažomis dalimis, o ne bandykite visas plyteles pašalinti iš karto. Tokiu būdu galėsite būti užtikrinti, jog nepažeisite sienų paviršiaus, kas ateityje kainuotų tik dar daugiau laiko ir pastangų, siekiant užtaisyti atsiradusius pažeidimus. 

Plytelių šalinimas nuo sienų gali pasirodyti išties nelengva užduotis, tačiau tinkamai tam pasiruošus ir naudojant teisingus įrankius, procesas bus žymiai paprastesnis. Visai nesvarbu, ar remontuojate vonios kambarį, prieškambarį ar virtuvę, laikydamiesi šiame straipsnyje aprašytų patarimų, užtikrinsite sklandų ir saugų plytelių pašalinimą nuo sienų. Nieko nelaukite ir įsitikinkite tuo patys!

Meniu