Kaip klijuoti plyteles ant sienos ir grindų?

Ne paslaptis, jog plytelių klojimas – tai darbas, kurį įprastai norisi perduoti profesionalams, kadangi jis kainuoja nemažai laiko bei pastangų. Visgi, ar žinojote, kad plyteles galima suklijuoti ir patiems? Viskas, ko reikia - žinoti keletą esminių patarimų, leisiančių kur kas efektyviau atlikti šią užduotį. Tad, jei susidomėjote, kaip tik šiame straipsnyje ir aptarsime, kaip pasirinkti plyteles bei kaip teisingai jas klijuoti ant sienų ir grindų. 

Pasirinkite tinkamas plyteles

Prieš imantis plytelių perklijavimo, labai svarbu išsirinkti tinkamą plytelių tipą, atitinkantį konkrečius jūsų poreikius. Atkreipkite dėmesį, koks yra kambario, kuriame klijuosite plyteles, plotas. Patalpoms, kuriose vyrauja didelė drėgmė, pavyzdžiui, vonioje, keraminių plytelių sprendimas gali itin pasitarnauti, kadangi jos yra atsparios vandeniui bei jas lengva prižiūrėti, valyti. Gyvenamuosiuose kambariuose – svetainėje ar miegamajame, galite pagalvoti apie akmens masės plyteles, kurios atrodo itin prabangiai bei moderniai. 

Be viso to, apsispręskite, koks bus plytelių dydis ir spalva. Didelio formato plytelės gali būti puikus pasirinkimas ne tik didelėse, bet ir mažesnėse erdvėse, norint vizualiai jas padidinti, o mažesnio formato plytelės gali puikiai tikti mozaikinių raštų kūrimui. Kas liečia plytelių spalvą ir dizainą, jos turėtų papildyti bendrą kambario interjerą – šviesūs atspalviai sukuria erdvumo įspūdį, o tamsesni tonai – įneša jaukumo. 

Paruoškite paviršių

Teisingas sienų bei grindų paviršiaus paruošimas yra raktas į sėkmingą plytelių klijavimą. Visų pirmiausia, nuo ko reikėtų pradėti – įsitikinti, ar paviršius, ant kurio klijuosite plyteles, yra švarus, sausas ir lygus. Jei patalpa jau buvo išklota plytelėmis, turėkite omenyje, jog ant senų plytelių klijuoti naujų – negalima, reikėtų jas pašalinti. Prireikus, taip pat pašalinkite klijus, tapetus ar dažus. Tuo tarpu, jei plytelėmis klijuosite sienas, užtikrinkite, jog jose nėra įtrūkimų ar skylių. Priešingu atveju skyles ir įtrūkimus reikėtų padengti specialiu sienų taisymo glaistu bei nušlifuoti. Plytelėmis klojant grindis, patikrinkite, ar grindys yra lygios – būtina, jog pagrindas būtų stabilus ir atsparus drėgmei. Būtent dėl to, plytelės neturėtų būti klojamos ant medinio paviršiaus, nes taip gali būti pažeistas plytelių vientisumas, jos gali įtrūkti. Ant medinių grindų turėtų būti sukuriamas specialus amortizuojantis sluoksnis bei išlyginamasis sluoksnis, užtikrinantis standų pagrindą. 

Suplanuokite plytelių išdėstymą

Prieš tepdami klijus, suplanuokite plytelių išdėstymą, kad išvengtumėte sudėtingų pjūvių ir kad galutinis rezultatas tenkintų. Norint, jog ant šildomų grindų plytelės būtų išdėstytos tolygiai, nuo sienos vidurio 90 laipsnių kampu per visą kambarį nubrėžkite liniją iki kitos sienos. Tokią pačią liniją pažymėkite ir nuo kitos kambario sienos vidurio. Gaunamos dvi susikertančios linijos, pagal kurias turėtų būti planuojamas plytelių išdėstymas. Geriausia, jei jos yra klojamos nuo kambario centro iki sienų. Kad galutinis vaizdas liktų be tarpų, juos, esančius tarp grindų ir sienos, reikėtų užpildyti specialiu pjaustytuvu išpjautomis plytelėmis. Ruošiantis plytelėmis išklijuoti sieną, tai taip pat reikėtų atlikti nuo jos vidurio, kad kraštuose liktų vienodo pločio pjautos plytelės, taip išgaunant simetriją.

Plytelių klijavimas

Atlikus prieš tai minėtus darbus, galite pradėti klijuoti plyteles. Specialios mentelės pagalba norimą paviršių padenkite plonu plytelių klijų sluoksniu. Mentelę reikėtų laikyti 45 laipsnių kampu, kad susidarytų rantytas pagrindas, leisiantis plytelėms geriau sukibti su paviršiumi. Plyteles uždėkite ant klijų, stipriai jas paspausdami ir šiek tiek pasukdami. Kad tarp plytelių išgautumėte vienodus tarpus, nepamirškite pasirūpinti specialiais plytelių tarpikliais. Be to, siekiant, jog klijai neišdžiūtų prieš uždedant plytelę, rekomenduojama dirbti mažomis atkarpomis. Kai visos plytelės bus sudėtos, palikite jas gamintojo nurodytą laiką, kad klijai pilnai sustingtų. 

Plytelių glaistymas ir apdaila

Kai klijai sukietėja, laikas plytelių glaistymui. Pradėkite nuo pagrindo paruošimo – plytelių paviršių nuvalykite drėgna šluoste ar kempinėle bei šiek tiek sudrėkinkite pačias siūles. Tuomet pasiruoškite siūlių skiedinį pagal gamintojo nurodytas rekomendacijas. Gautą masę įsprauskite į tarpus, naudodami guminę glaistyklę. Praėjus 20 - 30 min. ir glaistui šiek tiek sustingus, dangą nuvalykite drėgna kempine su didesnėmis poromis, taip pašalinant jo likučius nuo plytelių. Turėkite omenyje, jog skiedinys pirmąsias 3 dienas neturėtų būti veikiamas didelės drėgmės, kritulių ar žemos temperatūros. Ypatingai tai aktualu vonios ar dušo erdvėje, balkone, lauko laiptų zonoje bei kitose erdvėse, kur galima susidurti su šiais išorės veiksniais. 

Vadovaujantis šiais patarimais, plytelių klijavimas ant sienų ir grindų tikrai nebus toks varginantis procesas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Visgi, jei manote, jog šis darbas – ne jums, patikėkite jį savo srities profesionalams, plytelių klojėjams. Žinoma, norint pasiekti tokį rezultatą, kuris džiugintų ir gražiai atrodytų, svarbu ne tik tai, kaip plytelės bus suklijuotos, bet ir tai, kokia yra jų kokybė. Didelį plytelių asortimentą gera kaina rasite Vokiška Keramika fizinėje parduotuvėje, kur kiekvienas nesunkiai išsirinks sau tinkamiausią variantą.

Meniu