Kaip išmaišyti plytelių klijus?

Plytelių klijavimas  - tai darbas, kuris reikalauja ne tik kruopštumo, tikslumo, bet ir gero pasiruošimo. Vienas iš paruošiamųjų darbų yra plytelių klijų pasirinkimas ir užmaišymas. Kaip tik šiame straipsnyje aptarsime, kaip turėtų būti paruošti plytelių klijai, kad jie puikiai atliktų savo funkciją, bei kaip teisingai juos pasirinkti, kad galutinis rezultatas tenkintų. 

Kaip pasirinkti tinkamus plytelių klijus?

Visų pirmiausia, nuo ko reikėtų pradėti - pasirinkti tinkamus plytelių klijus, tinkančius konkrečioms plytelėms. Plytelių klijai įprastai yra skirstomi pagal sukibimo stiprumą, elastingumą ir atsparumą drėgmei. Pavyzdžiui, standartinio dydžio plytelėms, kurios bus naudojamos viduje, dažnai pakanka standartinių cementinių C1 klijų, na o šildomoms grindims rekomenduojama rinktis elastingesnius klijus, tarkime, C2TES1, kadangi betonas dėl temperatūrinių pokyčių nuolat plečiasi ir traukiasi, kas gali neigiamai paveikti ir pačias plyteles. Taip pat prisiminkite – kuo didesnių išmatavimų plytelės, tuo geresnio sukibimo klijų reikia. 

Kaip teisingai paruošti klijus?

Norint užtikrinti tinkamą klijų konsistenciją ir gerą sukibimą, labai svarbu laikytis gamintojo nurodytų proporcijų. Nors visi sausi klijai yra maišomi su vandeniu, siekiant išgauti reikiamą konsistenciją, tačiau reikėtų turėti omenyje, jog priklausomai nuo pasirinktų klijų, medžiagos ir vandens proporcija gali skirtis – 1:2, 1:3 ar 1:4. Jokiu būdu nemaišykite iš akies, kadangi blogai paruošti klijai gali lemti prastą sukibimą bei apsunkinti visą plytelių klijavimo procesą. 

Kaip teisingai išmaišyti klijus?

Klijai maišomi mechaniniu būdu, įprastai pasitelkiant žemo greičio elektrinį maišytuvą su specialiu antgaliu. Sausi klijai yra beriami į vandenį, o ne atvirkščiai, kad būtų išvengta gumuliukų susidarymo. Labai svarbu maišyti tolygiai, kol masė taps vientisa, be gumuliukų ar oro burbuliukų. Neskubėkite – kuo geriau išmaišysite klijus, tuo lengviau bus dirbti ir tuo ilgiau klijai išlaikys darbui tinkamas savybes. 

Kiek laiko užmaišyti plytelių klijai turi pastovėti iki naudojimo?

Galbūt nustebsite, tačiau išmaišius klijus, būtina leisti jiems pastovėti. Šio žingsnio tikrai nereikėtų praleisti, kadangi tokiu būdu visi komponentai aktyvuojasi ir klijai įgauna tinkamą, galutinę konsistenciją. Tad, jei kyla klausimas, kiek laiko užmaišyti plytelių klijai turi pastovėti iki naudojimo, turėkite omenyje, jog priklausomai nuo gamintojo, tai gali trukti nuo 5 iki 10 minučių. Šiam laikui praėjus, nepamirškite klijų dar kartą permaišyti ir tik tuomet juos naudokite. 

Kiek laiko galima naudoti paruoštą klijų masę?

Kiekvienas klijų mišinys turi tam tikrą galiojimo laiką, t. y. laiką, per kurį jis yra tinkamas naudoti. Įprastai jis siekia pora valandų, tačiau svarbu nuolat stebėti klijus – jei jie pradeda kietėti, tirštėti ar juos tampa sunku užtepti ant paviršiaus, vadinasi, klijai jau nebetinkami naudoti. Tai pastebėjus, į masę nerekomenduojama pilti vandens – jie ne atnaujins klijus, o tik susilpnins jų struktūrą. Geriausia iš karto pasiruošti tiek klijų, kiek spėsite sunaudoti per porą valandų. 

Taigi, kaip galėjote suprasti, tinkamai paruošti plytelių klijai yra labai svarbus aspektas, užtikrinantis sklandesnį darbą bei gerą rezultatą. Rinkitės kokybiškus, jūsų situacijai geriausiai tinkančius klijus, laikykitės gamintojo nurodytų paruošimo rekomendacijų bei proporcijų, kruopščiai išmaišykite klijus bei leiskite jiems pastovėti. Tai pagrindinės taisyklės, kurių laikydamiesi išvengsite klaidų ir galėsite būti užtikrinti, jog plytelės tvirtai prisiklijuos prie paviršiaus. Na, o jei vis tiek nežinote, kokie klijai geriausiai tiktų jūsų išsirinktoms plytelėms, susisiekite su Vokiška Keramika specialistais, kurie visuomet mielai padės ir atsakys į visus jums rūpimus klausimus.

Meniu