- Titulinis
- Naudinga
Kaip įsirengti mažą virtuvę?
Ne paslaptis, jog virtuvė – ta namų vieta, kur praleidžiama išties nemažai laiko bei gimsta skaniausi patiekalai. Būtent dėl to labai svarbu, jog net ir pati mažiausia virtuvė būtų patogi ir funkcionali – taip maisto gaminimas užims kur kas mažiau laiko bei bus kur kas malonesnis. Tad, jei jūsų namuose virtuvės zona yra pakankamai maža ir nežinote, kaip teisingai reikėtų ją išnaudoti, šiame straipsnyje aptarsime, kaip ją įsirengti, kad galutiniu rezultatu liktumėte maksimaliai patenkinti.
Protingai išnaudokite erdvę
Minimali virtuvė, kurioje nėra itin daug vietos, reikalauja protingai išnaudoti ir suskirstyti erdvę. Visų pirmiausia – išmatuokite erdvę ir pasibraižykite planą, kur kas turėtų stovėti. Turėkite omenyje, jog L formos virtuvinis komplektas, spintelės iki lubų, pakabinamos ir ištraukiamos lentynos gali būti tai, kas padės sutaupyti išties nemažai vietos bei leis sutalpinti visus daiktus, kurie yra reikalingi virtuvėje.
Virtuvė kartu su svetaine – geras sprendimas
Jei jūsų būstas nėra didelis, puikus sprendimas gali būti sujungti virtuvę kartu su svetaine. Tokiu būdu ne tik vizualiai padidinsite erdvę, bet ir kur kas efektyviau išnaudosite kiekvieną kvadratinį metrą. Atviros erdvės pasirinkimas įprastai leidžia įtraukti ir valgomojo stalą, kuris neretai tarnauja ir kaip darbo paviršius, ir kaip vieta pietums ar vakarienei. Visgi, jei svarstote, kaip įsirengti virtuvę su svetaine, reikėtų nepamiršti, jog neretai tai reikalauja sienos griovimo darbų, o taip pat reikėtų pasirūpinti ir gera ventiliacija bei tyliai veikiančia buitine technika, kuri netrukdytų poilsio svetainės zonoje.
Kokias medžiagas pasirinkti?
Planuojant mažą virtuvę, labai svarbu pirmenybę teikti tokioms medžiagoms, kurios yra ne tik kokybiškos, bet ir lengvai valomos. Vienas populiariausių ir praktiškiausių pasirinkimų, be jokios abejonės, yra virtuvė, dengta plytelėmis. Jos idealiai tinka tiek sienoms, ypatingai virš stalviršio, kur dažnai galima pamatyti riebalų dėmes bei kur vyrauja didelė drėgmė, tiek grindims. Jei jūsų virtuvės erdvė maža, rekomenduojama pagalvoti apie šviesias plyteles, kadangi jos vizualiai didina erdvę bei suteikia jai daugiau šviesos. Milžinišką plytelių pasirinkimą rasite Vokiskakeramika.lt internetinės svetainės kataloge.
Apšvietimo ir spalvų svarba
Dar vienas svarbus aspektas, įsirenginėjant mažą virtuvę – apšvietimas ir spalvos. Rinkitės ne tik šviesią sienų ar grindų apdailą, bet ir šviesius baldus – puikiai tiks baltas, šviesiai pilkas, smėlinis ar pastelinių spalvų virtuvės baldų komplektas. Na, o kad nebūtų per daug nuobodu, galite pasitelkti ryškesnių spalvų dekoro elementus, pavyzdžiui, virtuvinius rankšluosčius, paveiksliukus sienoms papuošti ar augalus. Be to, nepamirškite virtuvės erdvės tinkamai apšviesti. Papildomas LED apšvietimas po pakabinamomis spintelėmis, virš stalviršio, taip pat prideda nemažai jaukumo bei leidžia geriau matyti darbo zoną.
Kiek kainuoja įsirengti virtuvę?
Vienas dažniausiai užduodamų klausimų – kiek kainuoja įsirengti virtuvę. Visgi, nenudžiuginsime, kadangi konkretaus atsakymo nėra. Kaina priklausys nuo to, kokią buitinę techniką, baldus, medžiagas ar kitus elementus pasirinksite. Paprasta, bet funkcionali, nedidelė virtuvė gali kainuoti 2000-3000 eurų, tuo tarpu, jei norite moderniausių ir aukščiausios kokybės sprendimų, kaina gali būti ir kur kas didesnė. Kaip bebūtų, rekomenduojama investuoti į kokybišką furnitūrą, stalviršį, jei norite, jog virtuvės baldų komplektas tarnautų ilgai. Baldų fasadus bei rankenėles laikui bėgant galima pakeisti ir taip atnaujinti bendrą virtuvės vaizdą be labai didelių investicijų.
Taigi, tikimės, jog šis straipsnis buvo naudingas ir jog jame radote idėjų, kaip protingai įsirengti mažą virtuvę. Sėkmės darbuose!