Kada galima klijuoti plyteles po betonavimo?

Ne paslaptis, jog grindų betonavimas yra vienas pagrindinių statybos darbų etapų, kuris lemia pastato funkcionalumą bei ilgaamžiškumą. Priklausomai nuo namo projekto, grindų betonavimo procesas gali trukti nuo kelių dienų iki kelių savaičių, o negana to, nemažai laiko apima ir tokių grindų džiūvimas. Būtent dėl šios priežasties, jei planuojate grindis dengti viena populiariausių apdailos medžiagų – plytelėmis, labai svarbu neskubėti bei tam pasirinkti tinkamą momentą. Jei tai aktualu ir jums, kaip tik šiame straipsnyje aptarsime, kada galima klijuoti plyteles po betonavimo bei ką reikėtų žinoti. 

Kodėl svarbu leisti betonui išdžiūti?

Po betonavimo darbų labai svarbu užtikrinti, jog grindys turės pakankamai laiko išdžiūti ir sukietėti, kadangi nuo to priklauso jų tvirtumas bei ilgaamžiškumas. Nors įprastai betonas džiūsta 24-48 valandas, tačiau laikoma, jog visiškai sukietėja per 28 dienas. Žinoma, tiksli trukmė priklauso nuo tokių veiksnių kaip betono sluoksnio storis, vyraujančios oro sąlygos ar ventiliacija. Natūralu, jog betonas greičiau džiūsta vasaros metu, esant aukštai oro temperatūrai, nei šaltuoju sezonu, kai orai yra kur kas vėsesni bei vyrauja didelė drėgmė. Tam tikrais atvejais betono kristalizavimo procesas gali trukti net 2 mėnesius. Būtent dėl to grindų plytelių klijavimas neturėtų būti atliekamas per anksti, nes, laikui bėgant, gali atsirasti įtrūkimų, nelygumų ar net plytelės gali atšokti. Tad, geriausia – neskubėti ir apsišarvuoti kantrybe, kad virtuvės, koridoriaus, vonios ar dušo plytelių klijavimas būtų sėkmingas. 

Drėgmės lygio įvertinimas

Prieš imantis plytelių klijavimo, rekomenduojama patikrinti betono drėgmės lygį. Net jei grindų paviršius atrodo sausas, tai tikrai nereiškia, jog betono sluoksnis yra visiškai išdžiūvęs ir pilnai sutvirtėjęs. Dėl drėgmės gali ne tik atsiklijuoti plytelės, bet ir atsirasti pelėsis. Šiam tikslui naudokite specialų drėgmės matuoklį, kuris ir padės įvertinti, ar grindys jau yra tinkamos plytelių klijavimui. Idealiu atveju drėgmės kiekis neturėtų būti didesnis nei 3%. Na, o jei norisi pagreitinti betono džiūvimą, tai padaryti galima naudojant pramoninius drėgmės surinkėjus. 

Betono paviršiaus paruošimas

Kai betonas yra išdžiūvęs ir sukietėjęs, laikas atlikti paviršiaus paruošimo darbus, kurie yra būtini sėkmingam plytelių klijavimui. Pirmiausia, nuo ko reikėtų pradėti – kruopščiai nuvalykite paviršių, pašalindami dulkes ar statybines šiukšles, kurios gali trukdyti geram plytelių ir paviršiaus sukibimui. Taip pat, įsitikinkite, ar betono sluoksnis yra lygus, ar jame nėra įtrūkimų. Jei yra, šias vietas pataisykite, kad užtikrintumėte lygų bei tolygų pagrindą standartinio ar didelio formato plytelių klijavimui. Tai galioja ir tuo atveju, jei planuojamas lauko laiptų plytelių ar klinkerio plytelių klijavimas – pasirūpinkite, kad betono sluoksnis būtų tinkamai užsandarintas, kad pro jį neprasiskverbtų drėgmė. 

Tinkami plytelių klijavimo įrankiai bei kokybiškos plytelės

Tai, koks bus grindų galutinis vaizdas, stipriai priklauso ir nuo to, kokie bus pasirinkti plytelių klijavimo įrankiai bei pačios plytelės. Nors priemonės bei įrankiai įprastai yra standartiniai ir apima dantytas menteles, glaistykles, pjovimo stakles, tarpiklius bei poliravimo priemones, tačiau rinkdamiesi plytelių klijus atkreipkite dėmesį į keletą esminių aspektų: plytelių tipą, ar grindys šildomos, ar plyteles klijuosite viduje ar lauke, ar patalpoje vyrauja didelė drėgmė bei kita. 

Taip pat pirmenybę teikite patvarioms ir ilgaamžėms keraminėms, akmens masės ar klinkerio plytelėms. Nesvarbu, ar jus domintų mozaikinių, ar didelių plytelių klijavimas virtuvėje, prieškambaryje ar net lauke – jei plytelės pasižymės aukšta kokybe, visas procesas bus kur kas lengvesnis, o galutinis rezultatas nenuvils. Jei susidomėjote ir norėtumėte apžiūrėti visą plytelių siūlomą asortimentą, tai padaryti galite Vokiskakeramika.lt internetiniame prekių kataloge, kur kiekviena prekė turi atskirą puslapį su visa svarbiausia informacija.

Meniu